מה הסכנה כשיש חום? - מעיין החיים

מה הסכנה כשיש חום?

נכתב ע״י: יאיר מימון בתאריך: 6.1.20

בכדי להבין מה הסכנה כשיש חום ואיך לרפא מצבים של חום, צריך להבין מדוע הגוף מפתח חום.

חיידקים ווירוסים אינם גורמים לחום

החום הוא תגובה טבעית של הגוף כנגד הרס, הוא חלק מתהליך דלקתי. חשוב להבין שייצורים שפולשים לגוף, למשל חיידקים או ווירוסים, אינם גורמים לחום. מי שמייצר את החום הוא הגוף עצמו, דרך מערכת הבקרה העליונה שלו, כדי להתגונן מול הפולשים, ויש להבין זאת היטב. הפולשים היו רוצים שהגוף לא יפתח חום, כדי להתרבות בקלות בגוף.

הסכנה נובעת מהסיבה לחום, לא מהחום עצמו

כאשר החום עולה, זה סימן שהוא הכרחי לגוף לצורך ההגנה על עצמו. חום גבוה מעיד על כך שהסכנה היא גדולה מאוד ושצריך לפנות להומאופת באופן מיידי כדי להסיר את הגורם המסכן בהקדם.

יש מקרים נדירים שבהם המערכת לבקרת חום של הגוף אינה פועלת כראוי, ואז החום יכול לעלות לעלות מהר מידי ולגרום לפרכוס אצל ילדים, או לחלופין לעלות עד מעבר ל- 40.5 מעלות. בשני מקרים אלה חייבים לפעול באופן מיידי כדי להוריד את החום! יש לשים לב שבמקרים אלה, הסכנה היא הקלקול במערכת בקרת החום של הגוף ולכן יש צורך לפנות בהקדם לעזרה הומאופתית כדי לתקן מערכת זאת. יש לזכור שבמצב תקין, הגוף אינו מזיק לעצמו!

איך להוריד חום

הורדת חום עלולה לגרום למחלות כרוניות

הסכנה העיקרית שבהורדת חום בעזרת תרופה הוא שהמחלה האקוטית, שאמורה להיעלם לגמרי תוך מספר ימים, עשויה להפוך למחלה כרונית – שהולכת ומחמירה לאורך השנים.

התהליך של העלאת חום הגוף הוא תהליך מורכב מאוד של המערכת החיסונית. הכבד זקוק לחום גבוה כדי ליצר תבניות שמהן הוא "יוצק" את הנוגדנים אשר משמידים את הפולש. אם מורידים את החום, אז הכבד לא מסיים לבנות את התבניות, ונוצרות תבניות לא גמורות אשר מהן נוצרים נוגדנים לא גמורים שאין להם את החתימה המלאה של הגוף ולכן הגוף אינו מזהה אותם כחלק מהגוף. כתוצאה מכך, המערכת החיסונית מנסה להשמיד נוגדנים אלה כאילו הם לא חלק מהגוף. לכן המערכת החיסונית מייצרת נוגדנים שהיא עצמה צריכה להשמיד. כתוצאה מכך:

 1. הגוף אינו מצליח להתמודד עד הסוף עם הפולש. במקרים אלה ייתכן שהפולש לא ייעלם לגמרי מהגוף אלא יישאר רדום. במהלך השנים הוא עשוי להתעורר ולהזיק לגוף שוב ושוב.
 2. הגוף מבזבז הרבה משאבים כדי לייצר נוגדנים ולהרוס אותם שוב ושוב. זה יכול ליצור עייפות ומחלות כרוניות שנקראות "אוטו-אימוניות".

הרפואה הקונבנציונלית מזהה שיותר ויותר מחלות הן בעצם מחלות אוטו-אימוניות. מחלות אלה נגרמו היות שתרופות פגעו שוב ושוב במערכת החיסונית.

על-כן אל לנו לשמוח כשהחום יורד בעזרת תרופה. זה אולי ניצחון טקטי, אך הוא מוביל להפסד אסטרטגי ניכר!

הפתרון הנכון מול החום

כאשר יש חום, מומלץ לפנות להומאופת כדי שיבדוק האם יש צורך להתערב. הפתרון הנכון הוא לעזור לגוף כדי לעצור את ההרס ולבנות מחדש. הדרך היעילה ביותר שאני מכיר היא שילוב של ריפוי הומאופתי ושל אורח חיים בריא:

 1. ההומאופת מזהה מה החסימה שמונעת מהגוף להתמודד עם הדלקת, ונותן למתרפא את הרמדי שתאפשר לגוף להגיב בצורה הנכונה ובמינון הנכון. אני רואה בקליניקה שלי שבמקרים של דלקות אקוטיות, כולל דלקות ריאות, דלקות גרון, דלקות אוזניים, סינוסיטיס, דלקות בדרכי השתן, דלקות עיניים ועוד, החום יורד ברוב המקרים תוך פחות מיממה. ירידת החום נעשית היות שהגוף מצא את הפתרון הנכון ואינו צריך עוד את החום.
 2. הנחיה לאורח חיים נכון שמאפשר לפנות את הפסולת מהגוף באופן יעיל יותר.

יש לשים לב שדרוש ייעוץ ומעקב מקצועיים כדי לקבל טיפול הומאופתי מדוייק וייעוץ לאורח חיים נכון שבונה את הגוף.


מתוך כתבה זאת אנו למדים שבמצבים של חום, הסכנה היא מהסיבה לחום ולא בהכרח מהחום עצמו. קיימים פתרונות טבעיים מול מחלות עם חום, אשר בונים ומחזקים את הגוף. 

בריאות

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

יחד נגבש תוכנית הבראה המתאימה לכם

  מתרפאים אלה כבר מצאו את הפתרון

  קחו טעימה מההצלחות שלנו

  Cher Yaïr, j'ai eu vos coordonées de la plus belle sœur Brigitte. Ma famille et mois vous remercions de nous avoir traîtés à distance. Vous avez la grâce de D. pour aider même à distance ceux qui souffrent. Vous avez pris soin de moi et de mes enfants qui souffraient du Covid. Le pire que nous avions était d'avoir de la fièvre pendant 2 jours et maintenant nous sommes parfaitement guéries
  Madvee
  הפניה שלי ליאיר היתה בנושא לא סטנדרטי וקשה להגדרה. פניתי אליו מכיוון שהמצב הנפשי והרגשי שלי ושל הבת שלי לא היה משביע רצון. מדובר בתגובות עוצמתיות על ארועים יומיומיים, עקשנות בלתי סבירה ונטיה להתנגח על כל דבר. אצלי היו סימנים של דכאונות קשיי התמודדות עם רגשות וכו'. יאיר מאוד עזר לנו.
  מהחויה שלי יאיר מטפל קשוב, רגיש ונעים.
  ג'ני ו'
  ניגשתי לטיפול בגלל שהילד שלי נחר בלילה, והנשימה שלו היתה כבדה. לאחר שיחה עם יאיר הבנתי כי זה לא הדבר היחיד שדורש טיפול אלא גם ההתנהגות שלו צריכה חיזוק. אחרי הטיפול ההטבה הורגשה באופן מיידי, אחרי כמעט 4 שנים שאני יכולה לשמוע את נשימותיו של בני מהחדר הסמוך הפסקתי לשמוע אותו, הייתי ניגשת אליו כמה פעמים על מנת לבדוק שאכן הכל בסדר, ומגלה שהוא ישן בנוחות.
  יפעת ת'
  הגעתי ליאיר אחרי תקופה של כאבי ראש, מיגרנות מאד חזקות שלא אפשרו לי לתפקד בחיי היום יום, עייפות, מיגרנות חזקות לפני מחזור. היום נעלמו כאבי הראש והמיגרנות ואני פחות עצבנית ויותר רגועה.
  דוד ר'
  בני קיבל טיפול הומאופתי מיאיר בעניין של אי שקט וסגור כלפי חוץ.
  היום הילד יותר רגוע, פחות עקשן, יותר עצמאי ויותר פתוח לאחרים.
  כוכבה כ'
  יש לציין שהתחלתי טיפול אצל יאיר ואריאלה
  כבר יש שיפור משמעותי במצבי (הגעתי בעקבות פיברומיאלגיה והתופעות שבצידה)
  תודה לכם מקסימים שאתם
  מאמינה שאני בדרך הנכונה להחלמה .
  סיגי צ'
  תודה רבה על הטיפול המשפחתי.
  אני בהחלט רואה תוצאות חיוביות, ואפילו תוצאות מהירות ומפתיעות אצל הילדה.
  וכמובן אני מעבירה ומשווקת הלאה.
  שתזכו תמיד לעשות רק טוב ולסייע בדרכיכם האנושית והנעימה.
  תקווה א'
  הכדורים רק משתיקים את הבעיה יאיר מימון פותר אותה מהשורש
  הומאופתיה זאת הנוסחה לחיים טובים יותר
  כשיש פתרון טבעי אומרים לא! לכימיקליםם!
  יאיר מימון מספר 1 בבריאות
  פרי פ'
  מאוד נהניתי מהטיפול. יאיר הבין אותי בצורה יוצאת מן הכלל, הוא הבין ואף הסביר לי עליי הרבה מעבר למה שסיפרתי לו. בזכות הטיפול שלו חזרתי לעצמי. תודה יאיר.
  אורטל ב'
  הכרתי את יאיר לראשונה כשהבאתי את בני שסבל מקשיי התנהגות וחרדות. היינו כל כך מרוצים שבסוף כל המשפחה עשתה טיפול אצלו והאווירה בבית השתנתה לגמרי בזכות הטיפולים. כל אחד חזר לרוגע ולאושר שלו. יאיר שליח ציבור גדול
  מרים ד'
  ילדתי שלקחה ריטלין מגיל מאד צעיר ולא ראינו שיפור ואחרי שבאנו לטיפול הומאופתי אצל יאיר הילדה נכנסת לשיעורים והריכוז שלה השתפר. אני ממליצה מאד.
  דוד ר'
  שלום שמי שמואל סאפר. יאיר בנאדם ומרפא מדהים לא פשוט למצוא מרפא ברמה כזאת גבוהה שמשקיע את כל כולו ...
  טיפול קל ותוצאות אדירות
  האיש היקר הזה הציל את החיים שלי ריפא אותי ועשה ממני אדם חדש ממליץ בחום
  שמואל ס'
  תודה לאל שזכיתי להגיע לטיפול אצל יאיר, תודה ששיניתם לי את החיים, אני אישה מאושרת בזכות הטיפול. תודה ותודה
  אמירה ד'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מורן י'
  ההומופאתיה והטיפול אצל יאיר עזרו לנו בהרבה מקרים כגון: חום אצל ילדים, טיפול בפרכוסים, דלקות , הילד שלי חטף את מחלת החזרת והם סייעו לנו בהכל בלי התערבות רפואית ב"ה. חרדות או כל מועקה אחרת אחרי טיפול מרגישים הקלה ומגיעים לסיבות ובאופן טבעי לפתרונות... זוג מדהים עם המון אהבת חינם אינסופית שנותנים מזמנם ומעצמם והכל מתוך שמחה וחיוך ולב רחב. ממליצה בחום!!! תנסו לא תתאכזבו
  מרטי ג׳
  הגעתי ליאיר בעקבות המלצה של חברה‎ .‎
  כשהגעתי ליאיר לא היתי הכי בטוחה שאפשר להבריא על ידי טיפול הומואפתי‎ .‎
  להבריא מבחינה נפשית וגם רפואית‎ .‎אני מטופלות כבר שנתיים‎, וגם שני הילדים שלי‎ .‎
  פשוט מתנה מבורא עולם שהגעתי אליהם‎ .‎אני מרגישה מבחינה נפשית‎ מאוד מחוזקת .המוטיבציה שלי עלתה‎ .‎
  יש לי יותר כוחות ויכולת להתמודד עם דברים
  ממלצה בחום
  דבורה א'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מור י'
  יאיר עזר לנו בהרבה דברים. קשה לתאר בכמה משפטים אבל ההומופתיה עבורנו הוא הצלה אחת גדולה מאחר והטיפול שלו הוא כל כך שורשי ועמוק ונותן מענה מעבר לטיפול הנקודתי כאשר הרפואה הרגילה מטפלת בסימפטום נטו ההומופאתיה מטפלת בנסיבות העמוקות יותר וממילא מעלימה את הסימפטום. דרך הטיפול ההומופאטי קבלנו הרבה כלים לסייע לילדים ולעצמנו צריך להתנסות בכדי להבין ואני ממליץ בחום!!
  נתנאל ג'
  צריכים עזרה? דברו איתנו!