ההבדל בין הומאופתיה לרפואה קונבציונלית

נכתב ע״י: יאיר מימון בתאריך: 30.9.19

היסטוריה

ביוון העתיקה התפתחו שתי אסכולות – האטומיסטיס והפיזיס.

הקשפת אטומיסטיס: הגוף הוא חומר. אם משהו מתקלקל, צריך להחליף/לתקן. השתמשו בחומרים שונים כדי לרפא, חומרים אלה הם אבות התרופות. על-פי גישה זאת, הבריאות צריכה להגיע מבחוץ.

הקשפת פיזיס: טענו שיש בגוף כוח חיות בעל חוכמה רבה, שבמצב של חולי, מסוגל להחזיר לבריאות. על-פי גישה זאת, הבריאות מגיעה מבפנים.

הבדל בהשקפה על הבריאות

שורש ההבדל בין ההומאופתיה לרפואה הקונבציונלית נובע מההבדל בהשקפה על בריאות האדם:

 • ברפואה הקונבנציונלית ההשקפה היא שהמחלות נובעות מפגם אצל האדם: ב- DNA, בתפקוד הגופני של איבר מסוים או אחר, אשר גורם לחוסר או לעודף של משהו בגוף וכו'. לפי השקפה זאת, היות שיש פגם בגוף, אז צריך לפתור כל בעיה בצורה חיצונית: לתת תרופות אשר יוסיפו או יורידו את הכמות של רכיב שאינו בתוך הנורמה (מינרל, ויטמין, חיידק, ווירוס וכו') ש"בגללו" יש בעיה רפואית; למשל לתת תרופה שמוסיפה או שמורידה מכמות של הורמון מסוים, לתת אנטיביוטיקה שמורידה מכמות של חיידקים מסוימים וכו'.
 • בהומאופתיה, ההשקפה היא שיש אצלנו חלק רוחני אשר מנהל את גוף האדם. כאשר הוא מנהל את הגוף בצורה מיטבית אז הגוף בריא. כל בעיה בריאותית נובעת מכך שחלק רוחני זה אינו גורם לגוף להיות באיזון. זה נובע מסיבה נכונה (ממערכת הבקרה העליונה) ולא מפגם. המומחיות של ההומאופת היא לזהות את הסיבה ולתת את הפתרון שיאפשר למערכת הבקרה העליונה לאזן טוב את הגוף ולהחזיר את האדם לבריאות הטבעית שלו.

יש סיבה למחלה, ואותה צריך לפתור

Samuel Hahnemann, אבי ההומאופתיה, כתב את המשפט הגאוני הבא:

"In the healthy condition of man, the spiritual Vital Force, the dynamis that animates the material body, rules with unbounded sway, and retains all the parts of the organism in admirable, harmonious, vital operation, as regards both sensations and functions, so that our indwelling reason-gifted mind can freely employ this living, healthy instrument for the higher purpose of our existence."

ותרגומו לעברית:

"במצבו הבריא של האדם, כוח החיות הרוחני, אשר מניע את הגוף החומרי, שולט על הגוף בעזרת תנודות בלתי מוגבלות, ושומר על כל חלקי האורגניזם בפעולה נפלאה, הרמונית וחיונית, בכל הקשור הן לתחושות והן לתפקודים, באופן שהשכל המחונן שלנו יכול להשתמש בחופשיות בגוף – שהוא הכלי אשר משמש אותנו למען למטרה הנעלה של קיומנו."

כאשר אנו משתמשים בגוף שלנו, בעזרת האהבה והרצון שלנו, לצורך המטרה הנעלה שלשמה נוצרנו, אז מערכת הבקרה העליונה שלנו מאזנת אותנו היטב ואנו בריאים. במצב זה, כל חוגי הבקרה בגופינו יפעלו בצורה מופתית. ברגע שאיננו פועלים לפי המטרה הנעלה שלשמה נוצרנו, זה פוגע במצפון הפנימי שלנו אז צפויות תקלות בגוף. ההבראה ההומאופתית מתקנת את האדם ברמות הרוחניות שלו, באופן שהוא מגלה את האהבה ואת הרצון הגבוה שלו. גילוי זה מאפשר ונותן את הכוח לאדם כדי שיפעל עם כל האהבה והרצון שלו, על-פי המטרה הנעלה שלשמה הוא נוצר.

הבדלים בתוצאות של טיפולים קונבנציוליים והומאופתיים

כוח החיות הקיים בתוכנו הוא חכם יותר מאשר החוכמה של התרופות ושל מי שפתחו אותן. לכן צפויים הבדלים גדולים ביכולת הריפוי של שתי ההשקפות.

ההבדלים בתוצאות הטיפולים בין רפואה הקונבציונלית לבין ההומאופתיה הם:

 • ברפואה הקונבנציונלית רוצים לקבוע עבור הגוף מה המדדים שצריכים להיות, ובכך מקשים על הפעולה התקינה של החלק הפנימי (הרוחני) שבתוך האדם. כתוצאה מכך, אדם זה:
  • פחות מחפש את הפתרון בתוכו כיצד להפעיל את החלק הרוחני שלו בצורה תקינה, עם כל העוצמה שבו, לצורך הקיום והמשך ההתפתחות שלנו. על-כן הוא נחלש רוחנית ונפשית
  • אינו פועל מתוך האהבה והרצון שלו לצורך השגת המטרה הנעלה שלו
  • לא פותר באופן אמיתי את הבעיות ולכן הן צפויות להחמיר.
 • הטיפול ההומאופתי:
  • גורם לנו למצוא את הפתרון לבעיותינו בתוכינו
  • מפעיל ומחזק את החלק הרוחני שלנו; כתוצאה מכך גם הגוף מתחזק
  • מביא אותנו לתיקון באופן שנשתמש בגוף שלנו ככלי לצורך השגת המטרה הנעלה שלשמה נוצרנו.
  • מגיעים לבריאות אמיתית, לשמחה ולהרגשה של סיפוק.

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

יחד נגבש תוכנית הבראה המתאימה לכם

  מתרפאים אלה כבר מצאו את הפתרון

  קחו טעימה מההצלחות שלנו

  Cher Yaïr, j'ai eu vos coordonées de la plus belle sœur Brigitte. Ma famille et mois vous remercions de nous avoir traîtés à distance. Vous avez la grâce de D. pour aider même à distance ceux qui souffrent. Vous avez pris soin de moi et de mes enfants qui souffraient du Covid. Le pire que nous avions était d'avoir de la fièvre pendant 2 jours et maintenant nous sommes parfaitement guéries
  Madvee
  הפניה שלי ליאיר היתה בנושא לא סטנדרטי וקשה להגדרה. פניתי אליו מכיוון שהמצב הנפשי והרגשי שלי ושל הבת שלי לא היה משביע רצון. מדובר בתגובות עוצמתיות על ארועים יומיומיים, עקשנות בלתי סבירה ונטיה להתנגח על כל דבר. אצלי היו סימנים של דכאונות קשיי התמודדות עם רגשות וכו'. יאיר מאוד עזר לנו.
  מהחויה שלי יאיר מטפל קשוב, רגיש ונעים.
  ג'ני ו'
  ניגשתי לטיפול בגלל שהילד שלי נחר בלילה, והנשימה שלו היתה כבדה. לאחר שיחה עם יאיר הבנתי כי זה לא הדבר היחיד שדורש טיפול אלא גם ההתנהגות שלו צריכה חיזוק. אחרי הטיפול ההטבה הורגשה באופן מיידי, אחרי כמעט 4 שנים שאני יכולה לשמוע את נשימותיו של בני מהחדר הסמוך הפסקתי לשמוע אותו, הייתי ניגשת אליו כמה פעמים על מנת לבדוק שאכן הכל בסדר, ומגלה שהוא ישן בנוחות.
  יפעת ת'
  הגעתי ליאיר אחרי תקופה של כאבי ראש, מיגרנות מאד חזקות שלא אפשרו לי לתפקד בחיי היום יום, עייפות, מיגרנות חזקות לפני מחזור. היום נעלמו כאבי הראש והמיגרנות ואני פחות עצבנית ויותר רגועה.
  דוד ר'
  בני קיבל טיפול הומאופתי מיאיר בעניין של אי שקט וסגור כלפי חוץ.
  היום הילד יותר רגוע, פחות עקשן, יותר עצמאי ויותר פתוח לאחרים.
  כוכבה כ'
  יש לציין שהתחלתי טיפול אצל יאיר ואריאלה
  כבר יש שיפור משמעותי במצבי (הגעתי בעקבות פיברומיאלגיה והתופעות שבצידה)
  תודה לכם מקסימים שאתם
  מאמינה שאני בדרך הנכונה להחלמה .
  סיגי צ'
  תודה רבה על הטיפול המשפחתי.
  אני בהחלט רואה תוצאות חיוביות, ואפילו תוצאות מהירות ומפתיעות אצל הילדה.
  וכמובן אני מעבירה ומשווקת הלאה.
  שתזכו תמיד לעשות רק טוב ולסייע בדרכיכם האנושית והנעימה.
  תקווה א'
  הכדורים רק משתיקים את הבעיה יאיר מימון פותר אותה מהשורש
  הומאופתיה זאת הנוסחה לחיים טובים יותר
  כשיש פתרון טבעי אומרים לא! לכימיקליםם!
  יאיר מימון מספר 1 בבריאות
  פרי פ'
  מאוד נהניתי מהטיפול. יאיר הבין אותי בצורה יוצאת מן הכלל, הוא הבין ואף הסביר לי עליי הרבה מעבר למה שסיפרתי לו. בזכות הטיפול שלו חזרתי לעצמי. תודה יאיר.
  אורטל ב'
  הכרתי את יאיר לראשונה כשהבאתי את בני שסבל מקשיי התנהגות וחרדות. היינו כל כך מרוצים שבסוף כל המשפחה עשתה טיפול אצלו והאווירה בבית השתנתה לגמרי בזכות הטיפולים. כל אחד חזר לרוגע ולאושר שלו. יאיר שליח ציבור גדול
  מרים ד'
  ילדתי שלקחה ריטלין מגיל מאד צעיר ולא ראינו שיפור ואחרי שבאנו לטיפול הומאופתי אצל יאיר הילדה נכנסת לשיעורים והריכוז שלה השתפר. אני ממליצה מאד.
  דוד ר'
  שלום שמי שמואל סאפר. יאיר בנאדם ומרפא מדהים לא פשוט למצוא מרפא ברמה כזאת גבוהה שמשקיע את כל כולו ...
  טיפול קל ותוצאות אדירות
  האיש היקר הזה הציל את החיים שלי ריפא אותי ועשה ממני אדם חדש ממליץ בחום
  שמואל ס'
  תודה לאל שזכיתי להגיע לטיפול אצל יאיר, תודה ששיניתם לי את החיים, אני אישה מאושרת בזכות הטיפול. תודה ותודה
  אמירה ד'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מורן י'
  ההומופאתיה והטיפול אצל יאיר עזרו לנו בהרבה מקרים כגון: חום אצל ילדים, טיפול בפרכוסים, דלקות , הילד שלי חטף את מחלת החזרת והם סייעו לנו בהכל בלי התערבות רפואית ב"ה. חרדות או כל מועקה אחרת אחרי טיפול מרגישים הקלה ומגיעים לסיבות ובאופן טבעי לפתרונות... זוג מדהים עם המון אהבת חינם אינסופית שנותנים מזמנם ומעצמם והכל מתוך שמחה וחיוך ולב רחב. ממליצה בחום!!! תנסו לא תתאכזבו
  מרטי ג׳
  הגעתי ליאיר בעקבות המלצה של חברה‎ .‎
  כשהגעתי ליאיר לא היתי הכי בטוחה שאפשר להבריא על ידי טיפול הומואפתי‎ .‎
  להבריא מבחינה נפשית וגם רפואית‎ .‎אני מטופלות כבר שנתיים‎, וגם שני הילדים שלי‎ .‎
  פשוט מתנה מבורא עולם שהגעתי אליהם‎ .‎אני מרגישה מבחינה נפשית‎ מאוד מחוזקת .המוטיבציה שלי עלתה‎ .‎
  יש לי יותר כוחות ויכולת להתמודד עם דברים
  ממלצה בחום
  דבורה א'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מור י'
  יאיר עזר לנו בהרבה דברים. קשה לתאר בכמה משפטים אבל ההומופתיה עבורנו הוא הצלה אחת גדולה מאחר והטיפול שלו הוא כל כך שורשי ועמוק ונותן מענה מעבר לטיפול הנקודתי כאשר הרפואה הרגילה מטפלת בסימפטום נטו ההומופאתיה מטפלת בנסיבות העמוקות יותר וממילא מעלימה את הסימפטום. דרך הטיפול ההומופאטי קבלנו הרבה כלים לסייע לילדים ולעצמנו צריך להתנסות בכדי להבין ואני ממליץ בחום!!
  נתנאל ג'
  צריכים עזרה? דברו איתנו!