הומאופתיה: שאלות ותשובות

נכתב ע״י: יאיר מימון בתאריך: 5.7.20
תגיות:

יותר ויותר אנשים פונים לקבל טיפול הומאופתי ומרוצים מהתוצאות. אלו ששמעו על הטיפול ועוד לא התנסו מתלבטים ומתקשים להחליט. על מנת לעזור למתלבטים ריכזנו 6 שאלות נפוצות ביותר על הטיפול ואנחנו מקווים שהתשובות יאפשרו לעוד אנשים להבריא בעזרת טיפול הומאופתי.

ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית שהתגלתה מחדש לפני כ-200 שנה אך קיימים תיעודים של השימוש בה כבר לפני אלפי שנים. גם אם סובלים ממספר בעיות, ההומאופת מזהה את הסיבה המשותפת שלהן ונותן טיפול שמכוון לכל הבעיות יחד. לכן אפשר לפתור הרבה בעיות בעזרת אותו הטיפול.

לפי שיטה זו, מחלה היא ביטוי של חוסר איזון אצל החולה. כשמתאימים לחולה את ה"רמדי" (התרופה) שלו, היא מעוררת את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו, באופן שהחולה מתמודד עם הסיבה של המחלה, מבריא וחוזר למצב מאוזן.

האם יש שיטה אחת או יותר?

בהומאופתיה קיימות כמה שיטות ואסכולות. המוכרות ביותר אלו ההומאופתיה הקלאסית וההומאופתיה המודרנית. ההבדל העיקרי בין השתיים הוא שהקלאסית נותנת רמדי אחת אשר ניגשת לשורש הבעיה ופותרת מכלול של בעיות רפואיות, ואילו המודרנית גורסת שיש לשלב מספר חומרים עבור הבעיות השונות.

מהו עיקרון הטיפול ההומאופתי?

העיקרון ההומאופתי הוא חוק הדמיון שאומר "דומה בדומה מרפא", שלפיו אותו חומר שגורם למכלול של סימפטומים אצל אדם בריא, מרפא את המכלול הזה כאשר הוא קיים אצל אדם חולה. בהתחלה זה נשמע מוזר, אך כחושבים על זה היטב, מבינים שזה הדבר ההגיוני ביותר: צריך להכניס את הגירוי המתאים כדי לעורר את מנגנון הריפוי המדויק שיוביל להבראה.

כיצד רמדי אחת מסוגלת לרפא מספר מחלות?

היות שעדיין חסר למדע ידע כיצד הנפש והגוף מחוברים, מה הסיבה העמוקה למחלות וכיצד הגוף מנהל את עצמו, אז אין למדע כלים כדי להסביר כיצד רמדי אחת מסוגלת לרפא מספר מחלות.

למעשה קיימים סוג של אנרגיה ומידע שעוברים בין תאי הגוף והם משפיעים על מצב של בריאות או של חולי. הרמדי מסוגלת לאזן את האנרגיה ואת המידע הזורמים בגוף ובכך לרפא את האדם כמכלול אחד.

באילו תחומים ההומאופתיה יעילה במיוחד?

היות שההומאופתיה רואה את האדם כמכלול אחד, אז בניגוד לרפואה הקונבנציונלית, אין בהומאופתיה התמחויות שונות כגון מומחה עצבים, מומחה לב, מומחה ‏עור, מומחה ריאות, מומחה ‏אף-אוזן גרון וכו'. ההומאופת הוא מומחה של האדם כולו, הוא ניגש לסיבה שגורמת לאוסף של הסימפטומים אצלו. לכן ההומאופתיה היא מאוד יעילה מול אוסף גדול מאוד של סימפטומים. ‏הניסיון בשטח מראה שההומאופתיה נותנת מענה יעיל במיוחד למגוון מצבי אלרגיה, חרדה, הפרעות קשב וריכוז, מיגרנות, אסתמה, בעיות עור, הפרעות שינה, דלקות, כעסים, מחלות ילדים, הרטבת לילה ועוד.

מה נחשבת החלמה בשיטה זו?

ההחלמה לפי שיטת הטיפול ההומאופתי כוללת היעלמותם של הסימפטומים ובמקביל, חזרה של הגוף והנפש למצב של איזון הרמוני.

מה קורה במהלך הטיפול?

בהתחלת תהליך ההבראה, המתרפא נפגש עם ההומאופת לפגישת אבחון מקצועית, שבה הוא מתאר את אוסף הסימפטומים שהוא רוצה לרפא. בעקבות פגישה זאת, ההומאופת מזהה את שורש הבעיה אשר גורם לאוסף הסימפטומים ונותן את הרמדי המתאימה. ההומאופת מלווה את המתרפא לאורך כל תהליך ההבראה וביחד הם בוחנים את ההתקדמות עד להבראה.

אם הצלחנו לתת לכם מענה, ואתם חושבים שהטיפול ההומאופתי יכול לעזור גם לכם, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולפתוח את השער לבריאות ולאושר פנימי.

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

יחד נגבש תוכנית הבראה המתאימה לכם

  מתרפאים אלה כבר מצאו את הפתרון

  קחו טעימה מההצלחות שלנו

  Cher Yaïr, j'ai eu vos coordonées de la plus belle sœur Brigitte. Ma famille et mois vous remercions de nous avoir traîtés à distance. Vous avez la grâce de D. pour aider même à distance ceux qui souffrent. Vous avez pris soin de moi et de mes enfants qui souffraient du Covid. Le pire que nous avions était d'avoir de la fièvre pendant 2 jours et maintenant nous sommes parfaitement guéries
  Madvee
  הפניה שלי ליאיר היתה בנושא לא סטנדרטי וקשה להגדרה. פניתי אליו מכיוון שהמצב הנפשי והרגשי שלי ושל הבת שלי לא היה משביע רצון. מדובר בתגובות עוצמתיות על ארועים יומיומיים, עקשנות בלתי סבירה ונטיה להתנגח על כל דבר. אצלי היו סימנים של דכאונות קשיי התמודדות עם רגשות וכו'. יאיר מאוד עזר לנו.
  מהחויה שלי יאיר מטפל קשוב, רגיש ונעים.
  ג'ני ו'
  ניגשתי לטיפול בגלל שהילד שלי נחר בלילה, והנשימה שלו היתה כבדה. לאחר שיחה עם יאיר הבנתי כי זה לא הדבר היחיד שדורש טיפול אלא גם ההתנהגות שלו צריכה חיזוק. אחרי הטיפול ההטבה הורגשה באופן מיידי, אחרי כמעט 4 שנים שאני יכולה לשמוע את נשימותיו של בני מהחדר הסמוך הפסקתי לשמוע אותו, הייתי ניגשת אליו כמה פעמים על מנת לבדוק שאכן הכל בסדר, ומגלה שהוא ישן בנוחות.
  יפעת ת'
  הגעתי ליאיר אחרי תקופה של כאבי ראש, מיגרנות מאד חזקות שלא אפשרו לי לתפקד בחיי היום יום, עייפות, מיגרנות חזקות לפני מחזור. היום נעלמו כאבי הראש והמיגרנות ואני פחות עצבנית ויותר רגועה.
  דוד ר'
  בני קיבל טיפול הומאופתי מיאיר בעניין של אי שקט וסגור כלפי חוץ.
  היום הילד יותר רגוע, פחות עקשן, יותר עצמאי ויותר פתוח לאחרים.
  כוכבה כ'
  יש לציין שהתחלתי טיפול אצל יאיר ואריאלה
  כבר יש שיפור משמעותי במצבי (הגעתי בעקבות פיברומיאלגיה והתופעות שבצידה)
  תודה לכם מקסימים שאתם
  מאמינה שאני בדרך הנכונה להחלמה .
  סיגי צ'
  תודה רבה על הטיפול המשפחתי.
  אני בהחלט רואה תוצאות חיוביות, ואפילו תוצאות מהירות ומפתיעות אצל הילדה.
  וכמובן אני מעבירה ומשווקת הלאה.
  שתזכו תמיד לעשות רק טוב ולסייע בדרכיכם האנושית והנעימה.
  תקווה א'
  הכדורים רק משתיקים את הבעיה יאיר מימון פותר אותה מהשורש
  הומאופתיה זאת הנוסחה לחיים טובים יותר
  כשיש פתרון טבעי אומרים לא! לכימיקליםם!
  יאיר מימון מספר 1 בבריאות
  פרי פ'
  מאוד נהניתי מהטיפול. יאיר הבין אותי בצורה יוצאת מן הכלל, הוא הבין ואף הסביר לי עליי הרבה מעבר למה שסיפרתי לו. בזכות הטיפול שלו חזרתי לעצמי. תודה יאיר.
  אורטל ב'
  הכרתי את יאיר לראשונה כשהבאתי את בני שסבל מקשיי התנהגות וחרדות. היינו כל כך מרוצים שבסוף כל המשפחה עשתה טיפול אצלו והאווירה בבית השתנתה לגמרי בזכות הטיפולים. כל אחד חזר לרוגע ולאושר שלו. יאיר שליח ציבור גדול
  מרים ד'
  ילדתי שלקחה ריטלין מגיל מאד צעיר ולא ראינו שיפור ואחרי שבאנו לטיפול הומאופתי אצל יאיר הילדה נכנסת לשיעורים והריכוז שלה השתפר. אני ממליצה מאד.
  דוד ר'
  שלום שמי שמואל סאפר. יאיר בנאדם ומרפא מדהים לא פשוט למצוא מרפא ברמה כזאת גבוהה שמשקיע את כל כולו ...
  טיפול קל ותוצאות אדירות
  האיש היקר הזה הציל את החיים שלי ריפא אותי ועשה ממני אדם חדש ממליץ בחום
  שמואל ס'
  תודה לאל שזכיתי להגיע לטיפול אצל יאיר, תודה ששיניתם לי את החיים, אני אישה מאושרת בזכות הטיפול. תודה ותודה
  אמירה ד'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מורן י'
  ההומופאתיה והטיפול אצל יאיר עזרו לנו בהרבה מקרים כגון: חום אצל ילדים, טיפול בפרכוסים, דלקות , הילד שלי חטף את מחלת החזרת והם סייעו לנו בהכל בלי התערבות רפואית ב"ה. חרדות או כל מועקה אחרת אחרי טיפול מרגישים הקלה ומגיעים לסיבות ובאופן טבעי לפתרונות... זוג מדהים עם המון אהבת חינם אינסופית שנותנים מזמנם ומעצמם והכל מתוך שמחה וחיוך ולב רחב. ממליצה בחום!!! תנסו לא תתאכזבו
  מרטי ג׳
  הגעתי ליאיר בעקבות המלצה של חברה‎ .‎
  כשהגעתי ליאיר לא היתי הכי בטוחה שאפשר להבריא על ידי טיפול הומואפתי‎ .‎
  להבריא מבחינה נפשית וגם רפואית‎ .‎אני מטופלות כבר שנתיים‎, וגם שני הילדים שלי‎ .‎
  פשוט מתנה מבורא עולם שהגעתי אליהם‎ .‎אני מרגישה מבחינה נפשית‎ מאוד מחוזקת .המוטיבציה שלי עלתה‎ .‎
  יש לי יותר כוחות ויכולת להתמודד עם דברים
  ממלצה בחום
  דבורה א'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מור י'
  יאיר עזר לנו בהרבה דברים. קשה לתאר בכמה משפטים אבל ההומופתיה עבורנו הוא הצלה אחת גדולה מאחר והטיפול שלו הוא כל כך שורשי ועמוק ונותן מענה מעבר לטיפול הנקודתי כאשר הרפואה הרגילה מטפלת בסימפטום נטו ההומופאתיה מטפלת בנסיבות העמוקות יותר וממילא מעלימה את הסימפטום. דרך הטיפול ההומופאטי קבלנו הרבה כלים לסייע לילדים ולעצמנו צריך להתנסות בכדי להבין ואני ממליץ בחום!!
  נתנאל ג'
  צריכים עזרה? דברו איתנו!