לרפא את התורשה - מעיין החיים

לרפא את התורשה

נכתב ע״י: יאיר מימון בתאריך: 25.11.19

ליוסף תבור (שם בדוי) התפרצה מחלת קרון (crohn disease) בגיל 30. הוא סבל נורא. הרופא אמר שזה גנטי ושאין מה לעשות. אך אז היתה לו הברקה והוא שאל:

"עד גיל 30 הייתי בריא, לא היתה לי מחלת קרון. הגנים שלי לא השתנו. אם חייתי בריא עד עכשיו, אז אין סיבה שעם אותם הגנים לא אמשיך להיות בריא!!!"

אנו רואים שעם אותם הגנים, ניתן לחיות בריאים או עם מחלה גנטית. אני רואה מהניסיון שלי שניתן לרפא מחלות שנקראות "גנטיות". במאמר זה אסביר מה בעצם קורה במחלה גנטית.

נהוג לחשוב שהגוף שלנו מושפע בעיקר מהגנים. אך בשנים האחרונות, מדענים גילו את מה שנקרא אפיגנטיקה (epigenetics).

כולנו מכירים את ה- DNA, שממנו הגוף בונה את החלבונים אשר עושים את הבקרה על הגוף שלנו. מה שחשוב לדעת, זה שסביב מולקולות ה- DNA יש חלבונים אשר קובעים את ה"עוצמה" שבה קוראים כל מקטע של ה- DNA: איפה קוראים "הרבה" את ה- DNA, איפה קוראים "קצת" ואיפה לא קוראים בכלל. מולקולות אלה נקראות האפיגנטיקה של הגוף שלנו. אם להשוות את זה למחשב, ניתן לאמר שה- DNA הוא החומרה של המחשב (קובע את היכולות המולדות) והאפיגנטיקה היא התוכנה של המחשב. אם להשוות לעוגה, ניתן לאמר שהאפיגנטיקה מחשבת את כמות המרכיבים שצריך עבורה.

ב- DNA של יוסף תבור יש פוטנציאל למחלת קרון. עד גיל 30, האפיגנטיקה שלו אפשרה לקרוא את ה- DNA במקטע בריא, שבו אין מחלת קרון. החל מגיל 30, האפיגנטיקה גרמה לקריאה במקטע אחר ב- DNA, ששם מחלת קרון כן מתבטאת. נשאלות השאלות החשובות מאוד:

 • מדוע האפיגנטיקה לפעמים משתנית?
 • האם ניתן לתקן אפיגנטיקה?

במחקרים שנעשו, גילו שהאפיגנטיקה מושפעת מחוויות שעברנו (טראומות, פחדים ועוד) ומהסביבה שבה היינו במגע (זיהום אוויר, אוכל לא בריא ועוד). בנוסף לכך, גילו שהאפיגנטיקה זורמת בדורות (!). יש לזה השפעות מרחיקות לכת!!! להלן השלכות ישירות של המחקרים המדעיים:

 • אם עברנו טראומה, אז היא משפיעה על האפיגנטיקה שלנו.
 • טראומות שעברנו עשויות להשפיע ולא רק עלינו אלא לעבור לילדים ולצאצאים שלנו.
 • אנו נושאים בתוכינו טראומות של ההורים שלנו, והן משפיעות ישירות על הגוף ועל הבריאות שלנו.

ההשלכות הן לטווח הארוך. למשל:

 • אדם שסבל בשואה יעביר את הטראומה לצאצאים שלו. למשל רואים אצל ילדים שזה עתה נולדו, שהמאזן ההורמונלי שלהם מתאר אנשים שיש להם מתח וחרדה . דוגמא נוספת: רואים שבמלחמת לבנון הראשונה, רוב החיילים שסבלו מתגובת קרב הם צאצאים של ניצולי שואה.
 • אפריקאי שנלקח כעבד לפני מאות שנים והרגיש עבד, יכול להעביר את ההרגשה הזאת לצאצאים שלו, אפילו מאות שניום יותר מאוחר: יש מקרים רבים שהילדים חופשיים אך מרגישים עבדים.

ואנו אכן רואים שהמחלות זורמות בדורות: יש משפחות עם מחלות לב, משפחות עם בעיות נשימה, משפחות עם בעיות בכליות וכו'. גם פחדים עוברים בדורות: למשל רואים אצל צאצאים של ניצולי שואה פחד מכלב זאב, אותו הכלב שהנאצים השתמשו בו.

יש דרכים נוספות, מעבר לאפיגנטיקה, שחוויות זורמות בדורות, ראה למשל קישור זה.

קשה לנו לפתור טראומה שהגיעה אלינו מהדורות. למשל אנו מרגישים פחד מסויים ולא מצליחים להבין מדוע, היות שאף פעם לא נתקלנו במשהו שיכול לגרום לנו את הפחד הזה. המקור של החוויה שזורמת בדורות הוא מעבר לשכל, מעבר למילים (כדי להבין על חוויות מעבר לשכל ולמילים, לחץ כאן).

אני רואה בניסיון הקליני שלי שהטיפול ההומאופתי חושף לאדם, בעזרת הרמדי , את הטראומה שזרמה בדורות. בהתחלת הטיפול, המתרפא מרגיש היטב את החוויה הלא נעימה וזה מאפשר לו לפתור אותה באופן סופי. לאחר שהמתרפא פתר אותה, היא כבר לא תמשיך בדורות הבאים שלו.

נשאלת השאלה החשובה: מדוע האנושות נבראה בצורה כזאת, שטראומות זורמות בדורות? לא היה לנו יותר קל אילו אדם היה נפטר עם הטראומות שלו והיה משאיר אותן בעבר מבלי להעביר אותן הלאה?

התשובה שלי היא מאוד פשוטה וקשורה לחוקים הפשוטים הקיימים באנושות: אנחנו, בני האדם, נבראנו עם חופש בחירה. יש למעשים שלנו השפעות, שיכולות להיות הרבה מעבר לדימיון שלנו (ראה לדוגמא את המשל של המתנה של הכעס). המחיר שאנו נותנים עבור חופש הבחירה הוא שאנחנו, האנושות, צריכים לדעת, להבין ולחוות מה ההשפעות של מעשינו על עולם. כל השפעה שטרם הבנו היטב צריכה לעבור בדורות עד שמישהו חווה ומבין עד הסוף. לכן העובדה שהחוויות זורמות בדורות היא מתנה, היות שאם מישהו לא פתר משהו שקרה, ניתנת הזדמנות למישהו אחר לפתור אותה. אם פתרנו משהו אצלינו, אז פתרנו אותו עבור האנושות. לכן כאשר פתרנו משהו אצלינו, לא רק אנחנו הבראנו, אלא חלק מהאנושות הבריא.

ההומאופת הוא אדם שעוזר לאנשים לפתור את הבעיות שזורמות בדורות.

מסקנה: יש אפשרות לפתור את המחלות הגנטיות בעזרת האפיגנטיקה, אשר זורמת בדורות. כל אחד שפותר את האפיגנטיקה אצלו מבריא וגם מבריא חלק מהעולם.

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

יחד נגבש תוכנית הבראה המתאימה לכם

  מתרפאים אלה כבר מצאו את הפתרון

  קחו טעימה מההצלחות שלנו

  Cher Yaïr, j'ai eu vos coordonées de la plus belle sœur Brigitte. Ma famille et mois vous remercions de nous avoir traîtés à distance. Vous avez la grâce de D. pour aider même à distance ceux qui souffrent. Vous avez pris soin de moi et de mes enfants qui souffraient du Covid. Le pire que nous avions était d'avoir de la fièvre pendant 2 jours et maintenant nous sommes parfaitement guéries
  Madvee
  הפניה שלי ליאיר היתה בנושא לא סטנדרטי וקשה להגדרה. פניתי אליו מכיוון שהמצב הנפשי והרגשי שלי ושל הבת שלי לא היה משביע רצון. מדובר בתגובות עוצמתיות על ארועים יומיומיים, עקשנות בלתי סבירה ונטיה להתנגח על כל דבר. אצלי היו סימנים של דכאונות קשיי התמודדות עם רגשות וכו'. יאיר מאוד עזר לנו.
  מהחויה שלי יאיר מטפל קשוב, רגיש ונעים.
  ג'ני ו'
  ניגשתי לטיפול בגלל שהילד שלי נחר בלילה, והנשימה שלו היתה כבדה. לאחר שיחה עם יאיר הבנתי כי זה לא הדבר היחיד שדורש טיפול אלא גם ההתנהגות שלו צריכה חיזוק. אחרי הטיפול ההטבה הורגשה באופן מיידי, אחרי כמעט 4 שנים שאני יכולה לשמוע את נשימותיו של בני מהחדר הסמוך הפסקתי לשמוע אותו, הייתי ניגשת אליו כמה פעמים על מנת לבדוק שאכן הכל בסדר, ומגלה שהוא ישן בנוחות.
  יפעת ת'
  הגעתי ליאיר אחרי תקופה של כאבי ראש, מיגרנות מאד חזקות שלא אפשרו לי לתפקד בחיי היום יום, עייפות, מיגרנות חזקות לפני מחזור. היום נעלמו כאבי הראש והמיגרנות ואני פחות עצבנית ויותר רגועה.
  דוד ר'
  בני קיבל טיפול הומאופתי מיאיר בעניין של אי שקט וסגור כלפי חוץ.
  היום הילד יותר רגוע, פחות עקשן, יותר עצמאי ויותר פתוח לאחרים.
  כוכבה כ'
  יש לציין שהתחלתי טיפול אצל יאיר ואריאלה
  כבר יש שיפור משמעותי במצבי (הגעתי בעקבות פיברומיאלגיה והתופעות שבצידה)
  תודה לכם מקסימים שאתם
  מאמינה שאני בדרך הנכונה להחלמה .
  סיגי צ'
  תודה רבה על הטיפול המשפחתי.
  אני בהחלט רואה תוצאות חיוביות, ואפילו תוצאות מהירות ומפתיעות אצל הילדה.
  וכמובן אני מעבירה ומשווקת הלאה.
  שתזכו תמיד לעשות רק טוב ולסייע בדרכיכם האנושית והנעימה.
  תקווה א'
  הכדורים רק משתיקים את הבעיה יאיר מימון פותר אותה מהשורש
  הומאופתיה זאת הנוסחה לחיים טובים יותר
  כשיש פתרון טבעי אומרים לא! לכימיקליםם!
  יאיר מימון מספר 1 בבריאות
  פרי פ'
  מאוד נהניתי מהטיפול. יאיר הבין אותי בצורה יוצאת מן הכלל, הוא הבין ואף הסביר לי עליי הרבה מעבר למה שסיפרתי לו. בזכות הטיפול שלו חזרתי לעצמי. תודה יאיר.
  אורטל ב'
  הכרתי את יאיר לראשונה כשהבאתי את בני שסבל מקשיי התנהגות וחרדות. היינו כל כך מרוצים שבסוף כל המשפחה עשתה טיפול אצלו והאווירה בבית השתנתה לגמרי בזכות הטיפולים. כל אחד חזר לרוגע ולאושר שלו. יאיר שליח ציבור גדול
  מרים ד'
  ילדתי שלקחה ריטלין מגיל מאד צעיר ולא ראינו שיפור ואחרי שבאנו לטיפול הומאופתי אצל יאיר הילדה נכנסת לשיעורים והריכוז שלה השתפר. אני ממליצה מאד.
  דוד ר'
  שלום שמי שמואל סאפר. יאיר בנאדם ומרפא מדהים לא פשוט למצוא מרפא ברמה כזאת גבוהה שמשקיע את כל כולו ...
  טיפול קל ותוצאות אדירות
  האיש היקר הזה הציל את החיים שלי ריפא אותי ועשה ממני אדם חדש ממליץ בחום
  שמואל ס'
  תודה לאל שזכיתי להגיע לטיפול אצל יאיר, תודה ששיניתם לי את החיים, אני אישה מאושרת בזכות הטיפול. תודה ותודה
  אמירה ד'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מורן י'
  ההומופאתיה והטיפול אצל יאיר עזרו לנו בהרבה מקרים כגון: חום אצל ילדים, טיפול בפרכוסים, דלקות , הילד שלי חטף את מחלת החזרת והם סייעו לנו בהכל בלי התערבות רפואית ב"ה. חרדות או כל מועקה אחרת אחרי טיפול מרגישים הקלה ומגיעים לסיבות ובאופן טבעי לפתרונות... זוג מדהים עם המון אהבת חינם אינסופית שנותנים מזמנם ומעצמם והכל מתוך שמחה וחיוך ולב רחב. ממליצה בחום!!! תנסו לא תתאכזבו
  מרטי ג׳
  הגעתי ליאיר בעקבות המלצה של חברה‎ .‎
  כשהגעתי ליאיר לא היתי הכי בטוחה שאפשר להבריא על ידי טיפול הומואפתי‎ .‎
  להבריא מבחינה נפשית וגם רפואית‎ .‎אני מטופלות כבר שנתיים‎, וגם שני הילדים שלי‎ .‎
  פשוט מתנה מבורא עולם שהגעתי אליהם‎ .‎אני מרגישה מבחינה נפשית‎ מאוד מחוזקת .המוטיבציה שלי עלתה‎ .‎
  יש לי יותר כוחות ויכולת להתמודד עם דברים
  ממלצה בחום
  דבורה א'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מור י'
  יאיר עזר לנו בהרבה דברים. קשה לתאר בכמה משפטים אבל ההומופתיה עבורנו הוא הצלה אחת גדולה מאחר והטיפול שלו הוא כל כך שורשי ועמוק ונותן מענה מעבר לטיפול הנקודתי כאשר הרפואה הרגילה מטפלת בסימפטום נטו ההומופאתיה מטפלת בנסיבות העמוקות יותר וממילא מעלימה את הסימפטום. דרך הטיפול ההומופאטי קבלנו הרבה כלים לסייע לילדים ולעצמנו צריך להתנסות בכדי להבין ואני ממליץ בחום!!
  נתנאל ג'
  צריכים עזרה? דברו איתנו!