פעילות גופנית‎ ‎‏– מדוע וכיצד? ‏

נכתב ע״י: אריאלה מימון בתאריך: 20.11.19
תגיות:

פעילות גופנית הינה דבר טבעי ונחוץ לנו – בדיוק כמו מזון ומנוחה –  ולמרות זאת אנו לפעמים מרבים לשבת מול שולחן, מול מחשב או ברכב ולא מפנים לעצמינו זמן לתחזק את הגוף שזועק להתייחסות. כפי שנראה בהמשך, פעילות גופנית יכולה למנוע מאיתנו מחלות רבות וחוסר פעילות הוא מרכיב משמעותי לסיבות החולי בעולם.

בפעילות הגופנית חשוב לשלב:

 • פעילות אירובית (aerobic), להגברת אספקת חמצן לדם ולתאים. לדוגמא: הליכה, הליכה מהירה, ריצה, שחיה, אופניים וכו'
 • פעילות אנאירובית (anaerobic) לחיזוק השרירים והשלד כמו: יוגה, פלדנקרייז, פילאטיס, טאי-צ'י,חגורת TRX, מכשירים, משקולות וכו'.
 • הארכת והרפיית שרירים
 • שיווי-משקל
TRX למען בריאות טובה
אימון TRX משפר את הבריאות
חשוב להאריך, להגמיש ולהרפות את השרירים

יתרונות הפעילות הגופנית הם עצומים :

 • היא מפרקת את השומנים שבדם ואת מאגרי השומן. היא חשובה לסובלים מעודף משקל, מעודף שומנים או מסכּרת. לדוגמא היא מפחיתה שומן ביטני המסוכן לסובלים מסכרת מאחר והשומן הביטני לוחץ על הלבלב ומונע את הפרשת האינסולין הדרוש להכנסת הסוכר לתאים. בנוסף השומן הביטני לוחץ על הגב התחתון ועל החוליות שלו ועל המפרקים של פלג הגוף התחתון. כתוצאה עלולים להיווצר כאבי גב, פריצות דיסק וכאבים באגן או ברגליים.
 • מפרקת את הסוכרים העודפים. מאגרי הסוכר והשומן נאגרים בכבד, בשרירים ובכליות. כשאנו מרוקנים מצברים וממלאים אותם מחדש חלה התחדשות ובניה איכותית ואנו מתמלאים באנרגיות נעימות.
 • מרגיעה את מערכת העצבים ולכן נרגיש יותר רוגעים נפשית וגופנית. כתוצאה יחול שיפור ב:
  • מצב הרוח,
  • יעילות העיכול (היות שמערכת העיכול פועלת על-ידי עיצבוב מערכת העצבים הפראסימפטטית הפועלת במצב של רוגע ומדוכאת במצב של מתח ולחץ נפשי).
  • איזון הפרשת הנוירוטרנסמיטרים במוח. איזון זה משפר מאוד פתולוגיות נפשיות כגון חרדה, דיכאון וכו'.
 • יצירת רעב טבעי ונכון. חשוב לסובלים מעודף משקל.
 • יצירת גמישות נכונה של איברים :רצועות, גידים, רקמות, שרירים, מפרקים
 • הגמשת כלי הדם (עורקים, נימים וורידים) – לשמירת לחץ דם תקין.
 • שיפור בזרימת הדם ובאספקת החמצן.
 • שיפור החוזק והיציבות של השלד: חיזוק העצמות, השרירים, הגידים. כששרירי הבטן רפויים מידי אז שרירי הגב צריכים לעבוד קשה כדי לתמוך בשלד, דבר היוצר עומס על הגב והעלול ליצור פריצות דיסק.
 • בניית מסת שריר.
 • שמירה על קצב לב תקין.
 • תמיכה בפינוי פסולת ורעלים.
 • גירוי הגוף לגדילה.
 • שיפור הביטחון העצמי
משקולות למען הבריאות

ריצה משפרת את הבריאותפעילות גופנית של שיווי משקל רצויה לכל הגילאים

אז קדימה לעבודה ! במידה ולא עשית פעילות גופנית זמן רב מומלץ מאד לבנות תוכנית הדרגתית כדי לא לפגוע בגופך. הליכה נעימה 3-4 פעמים בשבוע בתור התחלה הינה המלצתינו ורק אחר כך אפשר לחפש פעילויות נוספות שיעשו לך טוב לגוף ולנשמה.

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

יחד נגבש תוכנית הבראה המתאימה לכם

  מתרפאים אלה כבר מצאו את הפתרון

  קחו טעימה מההצלחות שלנו

  Cher Yaïr, j'ai eu vos coordonées de la plus belle sœur Brigitte. Ma famille et mois vous remercions de nous avoir traîtés à distance. Vous avez la grâce de D. pour aider même à distance ceux qui souffrent. Vous avez pris soin de moi et de mes enfants qui souffraient du Covid. Le pire que nous avions était d'avoir de la fièvre pendant 2 jours et maintenant nous sommes parfaitement guéries
  Madvee
  הפניה שלי ליאיר היתה בנושא לא סטנדרטי וקשה להגדרה. פניתי אליו מכיוון שהמצב הנפשי והרגשי שלי ושל הבת שלי לא היה משביע רצון. מדובר בתגובות עוצמתיות על ארועים יומיומיים, עקשנות בלתי סבירה ונטיה להתנגח על כל דבר. אצלי היו סימנים של דכאונות קשיי התמודדות עם רגשות וכו'. יאיר מאוד עזר לנו.
  מהחויה שלי יאיר מטפל קשוב, רגיש ונעים.
  ג'ני ו'
  ניגשתי לטיפול בגלל שהילד שלי נחר בלילה, והנשימה שלו היתה כבדה. לאחר שיחה עם יאיר הבנתי כי זה לא הדבר היחיד שדורש טיפול אלא גם ההתנהגות שלו צריכה חיזוק. אחרי הטיפול ההטבה הורגשה באופן מיידי, אחרי כמעט 4 שנים שאני יכולה לשמוע את נשימותיו של בני מהחדר הסמוך הפסקתי לשמוע אותו, הייתי ניגשת אליו כמה פעמים על מנת לבדוק שאכן הכל בסדר, ומגלה שהוא ישן בנוחות.
  יפעת ת'
  הגעתי ליאיר אחרי תקופה של כאבי ראש, מיגרנות מאד חזקות שלא אפשרו לי לתפקד בחיי היום יום, עייפות, מיגרנות חזקות לפני מחזור. היום נעלמו כאבי הראש והמיגרנות ואני פחות עצבנית ויותר רגועה.
  דוד ר'
  בני קיבל טיפול הומאופתי מיאיר בעניין של אי שקט וסגור כלפי חוץ.
  היום הילד יותר רגוע, פחות עקשן, יותר עצמאי ויותר פתוח לאחרים.
  כוכבה כ'
  יש לציין שהתחלתי טיפול אצל יאיר ואריאלה
  כבר יש שיפור משמעותי במצבי (הגעתי בעקבות פיברומיאלגיה והתופעות שבצידה)
  תודה לכם מקסימים שאתם
  מאמינה שאני בדרך הנכונה להחלמה .
  סיגי צ'
  תודה רבה על הטיפול המשפחתי.
  אני בהחלט רואה תוצאות חיוביות, ואפילו תוצאות מהירות ומפתיעות אצל הילדה.
  וכמובן אני מעבירה ומשווקת הלאה.
  שתזכו תמיד לעשות רק טוב ולסייע בדרכיכם האנושית והנעימה.
  תקווה א'
  הכדורים רק משתיקים את הבעיה יאיר מימון פותר אותה מהשורש
  הומאופתיה זאת הנוסחה לחיים טובים יותר
  כשיש פתרון טבעי אומרים לא! לכימיקליםם!
  יאיר מימון מספר 1 בבריאות
  פרי פ'
  מאוד נהניתי מהטיפול. יאיר הבין אותי בצורה יוצאת מן הכלל, הוא הבין ואף הסביר לי עליי הרבה מעבר למה שסיפרתי לו. בזכות הטיפול שלו חזרתי לעצמי. תודה יאיר.
  אורטל ב'
  הכרתי את יאיר לראשונה כשהבאתי את בני שסבל מקשיי התנהגות וחרדות. היינו כל כך מרוצים שבסוף כל המשפחה עשתה טיפול אצלו והאווירה בבית השתנתה לגמרי בזכות הטיפולים. כל אחד חזר לרוגע ולאושר שלו. יאיר שליח ציבור גדול
  מרים ד'
  ילדתי שלקחה ריטלין מגיל מאד צעיר ולא ראינו שיפור ואחרי שבאנו לטיפול הומאופתי אצל יאיר הילדה נכנסת לשיעורים והריכוז שלה השתפר. אני ממליצה מאד.
  דוד ר'
  שלום שמי שמואל סאפר. יאיר בנאדם ומרפא מדהים לא פשוט למצוא מרפא ברמה כזאת גבוהה שמשקיע את כל כולו ...
  טיפול קל ותוצאות אדירות
  האיש היקר הזה הציל את החיים שלי ריפא אותי ועשה ממני אדם חדש ממליץ בחום
  שמואל ס'
  תודה לאל שזכיתי להגיע לטיפול אצל יאיר, תודה ששיניתם לי את החיים, אני אישה מאושרת בזכות הטיפול. תודה ותודה
  אמירה ד'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מורן י'
  ההומופאתיה והטיפול אצל יאיר עזרו לנו בהרבה מקרים כגון: חום אצל ילדים, טיפול בפרכוסים, דלקות , הילד שלי חטף את מחלת החזרת והם סייעו לנו בהכל בלי התערבות רפואית ב"ה. חרדות או כל מועקה אחרת אחרי טיפול מרגישים הקלה ומגיעים לסיבות ובאופן טבעי לפתרונות... זוג מדהים עם המון אהבת חינם אינסופית שנותנים מזמנם ומעצמם והכל מתוך שמחה וחיוך ולב רחב. ממליצה בחום!!! תנסו לא תתאכזבו
  מרטי ג׳
  הגעתי ליאיר בעקבות המלצה של חברה‎ .‎
  כשהגעתי ליאיר לא היתי הכי בטוחה שאפשר להבריא על ידי טיפול הומואפתי‎ .‎
  להבריא מבחינה נפשית וגם רפואית‎ .‎אני מטופלות כבר שנתיים‎, וגם שני הילדים שלי‎ .‎
  פשוט מתנה מבורא עולם שהגעתי אליהם‎ .‎אני מרגישה מבחינה נפשית‎ מאוד מחוזקת .המוטיבציה שלי עלתה‎ .‎
  יש לי יותר כוחות ויכולת להתמודד עם דברים
  ממלצה בחום
  דבורה א'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מור י'
  יאיר עזר לנו בהרבה דברים. קשה לתאר בכמה משפטים אבל ההומופתיה עבורנו הוא הצלה אחת גדולה מאחר והטיפול שלו הוא כל כך שורשי ועמוק ונותן מענה מעבר לטיפול הנקודתי כאשר הרפואה הרגילה מטפלת בסימפטום נטו ההומופאתיה מטפלת בנסיבות העמוקות יותר וממילא מעלימה את הסימפטום. דרך הטיפול ההומופאטי קבלנו הרבה כלים לסייע לילדים ולעצמנו צריך להתנסות בכדי להבין ואני ממליץ בחום!!
  נתנאל ג'
  צריכים עזרה? דברו איתנו!