בטיחות קרינה בעבודה מול מחשב

נכתב ע״י: יאיר מימון בתאריך: 26.5.20
תגיות:

בכתבה זאת נדון בנושא חשוב מאוד, של קרינה שנפלטת ממחשב, על נזקים שהיא עלולה לגרום ואיזה פעולות פשוטות כדאי לעשות כדי למנוע את נזקי הקרינה.

המסקנה החשובה ביותר היא שכאשר התקשורת של המחשב מכובת (כלומר מחשב במצב טיסה ו- WIFI מכובה), מספיק להתרחק למרחק של 10 ס"מ בלבד כדי להיחשף לקרינה לפי התקן. כאשר התקשורת מופעלת, צריך להתרחק למרחקים גדולים יותר.

מדידת הקרינה שנפלטת ממחשב נייד

בסרטון למטה מודגמת מדידה של קרינה שנפלטת ממחשב נייד בשני תחומי תדר:

 1. בתחום תדר של ה- WIFI.
 2. בתחום התדרים הנמוכים.

הסבר על המדידות שהתקבלו בסרטון:

1. המדידות בוצעו בזמן שהמחשב לא היה במצב גלישה ברשת. כאשר עורכים מדידות בזמן גלישה, הקרינה היא חזקה הרבה יותר!

2.מהמחשב הנייד שנבדק, נפלטה עוצמת קרינה בתחום ה- WIFI בסדר גדול של מאות ננו-וואט עבור רוחב סרט של 780 קילו-הרץ. עבור רוחב סרט של 1 גיגה-הרץ, מתקבלת עוצמת קרינה של מאות מילי-וואט. זה הרבה! יש צורך להתרחק למרחק של כמטר או שניים ולפעמים אף יותר (לא ניתן לציין מרחק מדוייק היות שהמרחק הדרוש תלוי בגורמים נוספים) כדי להיחשף לקרינה סבירה.

3. כדי לבטל את הקרינה מהתקשורת של המחשב, היה צורך לשים את המחשב במצב טיסה וגם לבטל את ה- WIFI. למשל אם ה- WIFI דולק, אז אפילו אם המחשב במצב טיסה, עדיין יש קרינה חזקה שנובעת מהתקשורת של המחשב.

4. בכדי להקטין את הקרינה של התקשורת, יש אפשרות פשוטה להשתמש בתקשורת קווית. אפילו אם אין תשתית לתקשורת קווית, ניתן להשתמש במתאם להעברת האינטרנט לרשת החשמל אשר יספק תקשורת קווית לאינטרנט. יש הרבה סוגים של מתאמים, ראו למשל מתאם של חברת provision או של tpling או מתאם שמשווק על-ידי גרנדטק.

5. כאשר התקשורת של המחשב מכובת (כלומר WIFI מכובה וגם מצב טיסה), עדיין יש עוצמת קרינה הרבה יותר גדולה מהתקן, שנובעת מהחשמל ומהאלקטרוניקה במחשב.

למנוע נזקי קרינה של מחשב

ע"פ המדידה שנערכה, כאשר התקשורת של המחשב מכובת, מספיק להתרחק למרחק של 10 ס"מ בלבד כדי להיחשף לקרינה לפי התקן.

כיצד להישמר מנזקי קרינה ממחשב

המסקנה החשובה היא שאסור לעבוד עם המחשב כאשר הוא קרוב לאזורים רגישים בגוף שלנו. כדאי שהמחשב הנייד יהיה מרוחק לפחות 10 ס"מ ממנו כדי שלא להינזק מהקרינה של המחשב.

על-כן אין לעבוד עם מחשב נייד כאשר הוא מונח על הברכיים, היות שזה עלול לפגוע באברי הרביה שלנו. אנו צריכים מאוד להיזהר שהילדים שלנו יתעסקו עם המחשב בצורה נכונה, כדי שלא ייגרם נזק לצאצאים שלהם. יש להקפיד מאוד על כך, היות שנזק שנגרם במערכת הרביה עלול להמשיך הלאה לצאצאים של הצאצאים שלנו וכן הלאה, להמשך הדורות.

מסקנה זאת היא חלק מפעולות שצריך לנקות כדי לחיות בריאים, בנוסף לתזונה נכונה, לפעילות גופנית להימנעות מרעלים ועוד. מי שמרגיש צורך יכול לפנות לייעוץ לאורח חיים בריא.

מלאו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

יחד נגבש תוכנית הבראה המתאימה לכם

  מתרפאים אלה כבר מצאו את הפתרון

  קחו טעימה מההצלחות שלנו

  Cher Yaïr, j'ai eu vos coordonées de la plus belle sœur Brigitte. Ma famille et mois vous remercions de nous avoir traîtés à distance. Vous avez la grâce de D. pour aider même à distance ceux qui souffrent. Vous avez pris soin de moi et de mes enfants qui souffraient du Covid. Le pire que nous avions était d'avoir de la fièvre pendant 2 jours et maintenant nous sommes parfaitement guéries
  Madvee
  הפניה שלי ליאיר היתה בנושא לא סטנדרטי וקשה להגדרה. פניתי אליו מכיוון שהמצב הנפשי והרגשי שלי ושל הבת שלי לא היה משביע רצון. מדובר בתגובות עוצמתיות על ארועים יומיומיים, עקשנות בלתי סבירה ונטיה להתנגח על כל דבר. אצלי היו סימנים של דכאונות קשיי התמודדות עם רגשות וכו'. יאיר מאוד עזר לנו.
  מהחויה שלי יאיר מטפל קשוב, רגיש ונעים.
  ג'ני ו'
  ניגשתי לטיפול בגלל שהילד שלי נחר בלילה, והנשימה שלו היתה כבדה. לאחר שיחה עם יאיר הבנתי כי זה לא הדבר היחיד שדורש טיפול אלא גם ההתנהגות שלו צריכה חיזוק. אחרי הטיפול ההטבה הורגשה באופן מיידי, אחרי כמעט 4 שנים שאני יכולה לשמוע את נשימותיו של בני מהחדר הסמוך הפסקתי לשמוע אותו, הייתי ניגשת אליו כמה פעמים על מנת לבדוק שאכן הכל בסדר, ומגלה שהוא ישן בנוחות.
  יפעת ת'
  הגעתי ליאיר אחרי תקופה של כאבי ראש, מיגרנות מאד חזקות שלא אפשרו לי לתפקד בחיי היום יום, עייפות, מיגרנות חזקות לפני מחזור. היום נעלמו כאבי הראש והמיגרנות ואני פחות עצבנית ויותר רגועה.
  דוד ר'
  בני קיבל טיפול הומאופתי מיאיר בעניין של אי שקט וסגור כלפי חוץ.
  היום הילד יותר רגוע, פחות עקשן, יותר עצמאי ויותר פתוח לאחרים.
  כוכבה כ'
  יש לציין שהתחלתי טיפול אצל יאיר ואריאלה
  כבר יש שיפור משמעותי במצבי (הגעתי בעקבות פיברומיאלגיה והתופעות שבצידה)
  תודה לכם מקסימים שאתם
  מאמינה שאני בדרך הנכונה להחלמה .
  סיגי צ'
  תודה רבה על הטיפול המשפחתי.
  אני בהחלט רואה תוצאות חיוביות, ואפילו תוצאות מהירות ומפתיעות אצל הילדה.
  וכמובן אני מעבירה ומשווקת הלאה.
  שתזכו תמיד לעשות רק טוב ולסייע בדרכיכם האנושית והנעימה.
  תקווה א'
  הכדורים רק משתיקים את הבעיה יאיר מימון פותר אותה מהשורש
  הומאופתיה זאת הנוסחה לחיים טובים יותר
  כשיש פתרון טבעי אומרים לא! לכימיקליםם!
  יאיר מימון מספר 1 בבריאות
  פרי פ'
  מאוד נהניתי מהטיפול. יאיר הבין אותי בצורה יוצאת מן הכלל, הוא הבין ואף הסביר לי עליי הרבה מעבר למה שסיפרתי לו. בזכות הטיפול שלו חזרתי לעצמי. תודה יאיר.
  אורטל ב'
  הכרתי את יאיר לראשונה כשהבאתי את בני שסבל מקשיי התנהגות וחרדות. היינו כל כך מרוצים שבסוף כל המשפחה עשתה טיפול אצלו והאווירה בבית השתנתה לגמרי בזכות הטיפולים. כל אחד חזר לרוגע ולאושר שלו. יאיר שליח ציבור גדול
  מרים ד'
  ילדתי שלקחה ריטלין מגיל מאד צעיר ולא ראינו שיפור ואחרי שבאנו לטיפול הומאופתי אצל יאיר הילדה נכנסת לשיעורים והריכוז שלה השתפר. אני ממליצה מאד.
  דוד ר'
  שלום שמי שמואל סאפר. יאיר בנאדם ומרפא מדהים לא פשוט למצוא מרפא ברמה כזאת גבוהה שמשקיע את כל כולו ...
  טיפול קל ותוצאות אדירות
  האיש היקר הזה הציל את החיים שלי ריפא אותי ועשה ממני אדם חדש ממליץ בחום
  שמואל ס'
  תודה לאל שזכיתי להגיע לטיפול אצל יאיר, תודה ששיניתם לי את החיים, אני אישה מאושרת בזכות הטיפול. תודה ותודה
  אמירה ד'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מורן י'
  ההומופאתיה והטיפול אצל יאיר עזרו לנו בהרבה מקרים כגון: חום אצל ילדים, טיפול בפרכוסים, דלקות , הילד שלי חטף את מחלת החזרת והם סייעו לנו בהכל בלי התערבות רפואית ב"ה. חרדות או כל מועקה אחרת אחרי טיפול מרגישים הקלה ומגיעים לסיבות ובאופן טבעי לפתרונות... זוג מדהים עם המון אהבת חינם אינסופית שנותנים מזמנם ומעצמם והכל מתוך שמחה וחיוך ולב רחב. ממליצה בחום!!! תנסו לא תתאכזבו
  מרטי ג׳
  הגעתי ליאיר בעקבות המלצה של חברה‎ .‎
  כשהגעתי ליאיר לא היתי הכי בטוחה שאפשר להבריא על ידי טיפול הומואפתי‎ .‎
  להבריא מבחינה נפשית וגם רפואית‎ .‎אני מטופלות כבר שנתיים‎, וגם שני הילדים שלי‎ .‎
  פשוט מתנה מבורא עולם שהגעתי אליהם‎ .‎אני מרגישה מבחינה נפשית‎ מאוד מחוזקת .המוטיבציה שלי עלתה‎ .‎
  יש לי יותר כוחות ויכולת להתמודד עם דברים
  ממלצה בחום
  דבורה א'
  הגעתי אל יאיר במצב שהטיפול התרופתי נגד החרדות אותת לי שהוא לא מספיק. הטיפול של יאיר עזר לי להפחית במינון הטיפול התרופתי שאני מקבלת במשך 9 שנים. התחלתי להרגיש יותר נוכחת ושלווה. התחלתי לנהוג מחוץ לעיר, דבר שלא עשיתי המון זמן. התחלתי להרגיש תחושה של שלמות. בנוסף, הצלחתי להגיע לתובנות עמוקות כמו מהי מהות חיי וכמה טוב יש לעולם להציע לאנושות.
  מור י'
  יאיר עזר לנו בהרבה דברים. קשה לתאר בכמה משפטים אבל ההומופתיה עבורנו הוא הצלה אחת גדולה מאחר והטיפול שלו הוא כל כך שורשי ועמוק ונותן מענה מעבר לטיפול הנקודתי כאשר הרפואה הרגילה מטפלת בסימפטום נטו ההומופאתיה מטפלת בנסיבות העמוקות יותר וממילא מעלימה את הסימפטום. דרך הטיפול ההומופאטי קבלנו הרבה כלים לסייע לילדים ולעצמנו צריך להתנסות בכדי להבין ואני ממליץ בחום!!
  נתנאל ג'
  צריכים עזרה? דברו איתנו!